Teması Lgbt+ olan Diziler

1. Transparent (2014-2017)

Maura, bir gün birbirinden farklı sorunlara sahip üç yetişkin çocuğunu, hayatını kökten değiştirecek kararını açıklamak için yemeğe davet eder. Maura, erkek bedenine hapsolmuş bir kadın olduğunu çocuklarına itiraf eder. Dizi bir yandan Maura’nın bu dönüşümünü ele alırken bir yandan da çocuklarının uçarı kimlikleri ve hayattaki çatışmalarını izleyiciye sunar.

2. Orange is The New Black ( 2013 – …. )

Nişanlı bir kadın olan Piper , üniversitedeyken tanıdığı bir uyuşturucu satıcısı olan Alex yüzünden tutuklanır ve birkaç yıllığına hapse düşer. Hapishanede dostluğu, ezilen azınlığı mizahi yönden bize aktaran bir dizi..

3. Will and Grace ( 1998 – …. )

Dizide eşcinsel bir avukat ve bir iç mimarın New York’taki dairelerine ve karakterlerin yaşadığı birbirinden absürt

4. American Crime Story : The Assassination of Gianni Versace

4 kişiyi öldüren seri katil Andrew Cunanan’ın hayatındaki taravmalara, cinsel kimliğine ve çevresiyle olan ilişkilerine odaklanarak bir anlamda da Versace’nin katilinin bir portresini çiziyor. Dizi aynı zamanda, o dönemin Amerika’sının sosyokültürel bir haritasını çıkarıyor ve toplumun LGBTİ+ bireylere nasıl baktığının da altını başarılı bir şekilde çiziyor.

5. The L Word (2004 – 2009)

Los Angeles’ta karakter ve aşk olarak birbirinden farklı bir grup lezbiyen kadının hayatından kesitler sunan bir dizi.

6. The Fosters ( 2013 – …. )

Evli bir çift olan Stef ve Lena  biyolojik oğlu ve birlikte evlat edindikleri iki çocukları ile birlikte yaşamaktadırlar. Bir gün ev halkına iki çocuğun daha katılması ile hayatlarının akışı değişir.

7. Faking It (2014 – 2016)

En yakın arkadaşlar okulda lezbiyen etiketi yedikten sonra popüleriteleri arttı ve devam etmeye karar verdiler..

8. Modern Family ( 2009 – ….)

Üç aileyi ve üç ayrı yaşamı ele alıyor. Ailelerden biride eşcinsel bir çift.

9. Queer As Folk (2000-2005)

Eşcinsel erkeklerin, kadınlarla ne kadar iyi arkadaş olabileceğini gösteren bir dizi fakat 29 yaşındaki Stuart’ın, 15 yaşındaki biriyle ilk bölümde cinsel ilişkiye girmesi olmadı ..

10. Tipping The Velvet ( 2002)

Müzikal bir dizi sayılabilir .. İki kadının aşkı anlatılıyor.

11. Sugar Rush ( 2005 – 2006 )

Julie Burchill homofobik günlerinden önce klasik, eğlenceli eserler üreten bir yazardı. Ta ki en iyi dostuna aşık olana kadar. İşte bundan sonra Julie Burchill lezbiyenlerin yargılamalarını takip eden ve yayınlayan bir aktiviste dönüştü. Daha sonra Teenage adlı romanını yazdı. İşte bu romandan uyarlanan dizi onun ergenlik dönemlerine odaklanıyor.

12. Lip Service (2010)

Bir grup lezbiyen kadının, Glasgow, İskoçya’daki hayatlarını konu alan, bir dizi..

13. Eyewitness ( 2016 )

Sosyal medya üzerinden bir partner adayıyla tanışıp buluşmaları sırasında cinayet sanığına dönüşen bir eşcinsel bireyin, soruşturmasını konu eden dizi.

14. Dante’s Cove (2004- ….)

Korku ve pembe dizi karışımı Lgbt birleşimi bir yapım.

15. One Mississippi

Tig Notaro ‘ nun yarı biyografik hikayesi..

Bir Cevap Yazın