SHELL’de Lgbt Çalışanları

” Shell’de çalışanlarımızın çeşitliliğine özen gösteriyoruz çünkü kapsayıcı bir işyerinin çalışanlarımızın kendini geliştirmesine ve bu sayede işimizin gelişmesine olanak sağladığına inanıyoruz.

Çalışanlarımız mükemelleştikçe bizde mükemmellik kazanıyoruz. Bu nedenle lezbiyen, gey ve transeksüel personelimize destek olmaktan, cinsel yönelimine veya cinsiyet kimliğine bakmaksızın çalışanlarımızın eşitliğini öne çıkartmaktan gurur duyuyoruz. ”

Shell Türkiye

SHELL LGBT AĞLARI

Lgbt çalışanlarının, işyerinde kendileri gibi olmaktan çekinmemeleri için destekleyici bir alan olarak kurulmuştur. Bu ağ,

Lgbt çalışanların karşılaştıkları zorluklar konusunda farkındalığı arttırmayı amaçlıyor.

Lgbt Eşitliğine Olan Desteğin İçerikleri

  • İşyerinde Onur

Shell, Lgbt çalışanların işyerinde ve toplumda daha fazla kabul görmesini amaçlayan  ‘İşyerinde Onur Vakfı’ üyesidir.

  • İnsan Hakları Kampanyası

Shell, en büyük sivil toplum örgütü olan İnsan Hakları Kampanyası’nın kurumsal ortağıdır.

  • İşbirliği Programları 

Shell, Lgbt olmanın zorlukları hakkında daha bilinçli hale getirmenin yanı sıra diğer lider firmaları Lgbt’yi desteklemeye teşvik eden işbirliği programlarına katıldı.

  • Onur Bayrağı 

Kurumsal olarak sosyal desteğin işareti olarak Shell, Onur Haftalarında bir çok kurumunda Onur Bayrağı’nı dalgalandırdı.

  • Farkındalık Eğitimi

Shell, Lgbt olmanın yasalarla kısıtlandığı ülkelerde dahil olmak üzere dünya genelinde D&I eğitimine Lgbt çalışanlarının katılımını sağlıyor.” İnsanlarla arkadaşça, saygılı ve yapıcı bir biçimde diyolağa girmeliyiz. Gelişebilmenin temelinde kendim gibi olmak yatıyor ve mutlu tatmin edici bir yaşam ve kariyer için büyük önem taşıyor. ”

Flipe Henriques Martins

Bir Cevap Yazın