Onur Yürüyüşü Sırasında Öğrendiğiniz Şeyler

1. Yalnız Değilsin.

Büyük metropol şehirlerdeki bazılarımız LGBT topluluğunun diğer üyelerini ne sıklıkta gördüğümüz ve onlarla etkileşime geçtiğimizi kabul ediyor. Ancak, daha küçük kasabalarda yaşayanlarımız için, yalnız olmadığımıza inanılmaz bir hatırlatma.

2. LGBTQ topluluğunun ne kadar çeşitli olduğunu

Bazen medya, LGBTQ topluluğunun çeşitliliğini göstermek için en iyi işi yapmaz. Tüm ırklara, dinlere, şekillere ve boyutlara geliyoruz. Bazılarımız poliamerli, bazılarımız ise tek eşli.  Ve birçoğumuz aynı zamanda cinsiyete uymayan ya da transeksüel olan cinsiyetleriz.

3. İçimizdeki özgür gücü

Sloganları naralara dönüştürdüğümüzde içimizdeki bütün öfkeyi, söyleyememiş olduğumuz sözleri nasıl dışarı vurduğumuzu gösterir.

4. Devletin korkusunu

Evet devlet korkmasa bizim kalabalığımızdan o kadar polis, toma, plastik mermi gönderir mi sanıyorsunuz? Korkmayın sevgi bulaşıcıdır sizede bulaşması ümidiyle..

5. Ne kadar içebildiğinizi

Ciddi olmayan bir kayda göre, çoğumuz gerçekten ne kadar içebileceğimizi öğreniyoruz. (Ama ekleyebilir miyim, sorumlu bir şekilde içmeliyiz.) Pride sırasında hiç kimse sarhoş olmak istemez. Öyleyse şereefe.

6. LGBTQ olmanın yanlış olmadığını

Kimseye zarar vermediğiniz sürece, kim olduğunuzun bir önemi yok. Ataerkil kültürümüzde bize dayatılan cinsiyet kavramlarını kabul etmiyoruz. Çünkü onlar yanlış biliyor.

7. Popüler kültürün etkisi olmadığını

İşte en büyük yanlış burda başlıyor. Çevremiz ve en önemlisi ailemiz bizim yaşadıklarımızı anlamaya çalışmak yerine öğrenmek yerine, ergenliktir geçer yada kimden böyle öğreniyor bu çocuk dediği çok olmuştur. Bir etki söz konusu olsaydı o kadar şiddete karşı kimse yürüyüş yapmaz hak savunmasına çıkmazdı.

8. Farklı insanlarla tanışmanın zor olmadığını

LGBTQ ailesi olarak çok sevecen olduğumuzu söylememize gerek yoktur zaten. Bizde insan sevgiside hayvan sevgiside zirvede yaşanır.

9. Grinder, Wapa gibi uygulamaların nimet olduğunu 🙂

Evet bir çoğumuz için nimet sayılan uygulamalarımız var.. Lubunyalar ne demek istediğimizi anladı.  🙂

10. LGBT topluluğu bir araya geldiğinde ne kadar güçlü olduğunu

LGBT topluluğu genellikle büyük şehirlerde tek bir birleşik birim olarak bir araya gelmekte zorlanıyor. Topluluk içinde ırkçılık, büyüklük-izm, bifobi, transfobi ve daha fazlası var. Ancak, birbirimizin farklılıklarını yalnızca kabul edemediğimizde değil aynı zamanda kucaklayabildiğimizde, inanılmaz bir güç ve protesto hareketi haline gelir. Unutmayın!!


BİZLER GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDA KALAN İNSANLARIZ.

Bir Cevap Yazın