Netflix : 10 film keyfi

1. Alex Strangelove

Alex lise son sınıf örencisidir. Hayatında herşey yolunda giderken birgün gittiği bir partide eşcinsel Elliot’la tanışır ve ondan sonra işler karmaşık bir hal alır. Bu ikili zaman geçirdikçe Alex kendini keşfettiği eğlenceli bir yolculuğa çıkar.

2. Beach Rats

Hasta olan babası ve annesi ile yaşayan Frankie, evdeki sorunlardan kaçıp serseri arkadaşlarıyla takılmaktadır. Annesi tarafından bir kız bulması için baskı görür. Bu süreçte kendini keşfeder.

3. Those People

Filimde genç eşcinsel bir ressam, en yakın sosyalist arkadaşı ile olan saplantısı , eski bir konser piyanisti ile gelecek vaat eden yeni bir romantizm arasında kalan hayatı anlatılıyor..

4. Loev

New York’ta yaşayan işkolik bankacı Jay ile Mumbai’li müzisyen Sahil, sıkı dost olan bu ikili kısa bir tatile Hindistan’a gider ve gün geçtikçe aralarındaki çekim artar. Film sadece gay birlikteliğini değil, insan hislerini inceleme açısından da farklı bir film olmuş.

5. Gaga : Five foot two

Film Lady Gaga’nın albüm hazırlık sürecinde yaşadıklarını konu alıyor.

6. I’m, Michael

Young Gay America’nın kurucu ortaklarından, eski eşcinsel hakları savunucusu avukat Michael Glatze’ın hayatını ele alıyor. Glatze aktivistlik yıllarının ardından sonra artık katı bir hıristiyan ve eşcinselliğin günah lduğunu savunan  kişi haline döner. Daha sonra eski arkadaşlarıyla yollarını ayırıp çoban olmaya karar verir…

7. Dream Boat

Farklı ülkelerden gelen beş yolcu bir süre aile ve kültürlerinden ayrı gemi yolculuğuna çıkıyor.

8. To Russia with Love 

Sochi Olimpiyatları ile su yüzüne çıkan Rusya’daki homofobiyi inceleyen bir film.

9. Rafiki

”İyi Kenyalı kızlar iyi Kenyalı eşler olurlar.”

10. Feministler : Onlar Ne Düşünüyordu ?

1970’li yıllarda çekilen ve feminst uyanışını yansıtan kadın fotoğraflarını tekrar ele alan bu film o kadınların hayatını ve devam eden değişim ihtiyacını bizlere sunuyor..

Bir Cevap Yazın