Mucize Sen Ol: Arda Metin Soyusü

Arda Metin Soyusü kim sorusuna yanıtını yukarıdaki görseller çok güzel açıklıyor. Erasmus başarısının yanında bir de kitabı var aslında size o kitaptan bahsetmek istiyoruz.

Kitabı Satın Almak İçin Tıklayın

Ben Arda…
Benim hikayem engellerle dolu. Ama sadece engellerle değil. Mücadele, savaş ve zaferlerle de dolu. Ben doğuştan işitme engelli ve eşcinsel bir bireyim. Attığım adımlar öylesine büyük ki birçok engelsiz insanın defalarca önüne geçtim 30 yıllık hikayemde… Duyma, konuşma, toplum içinde var olma, kendini kabul ettirme gibi onlarca engeli bir bir aştım küçücük yaşlarda. Ben kendimle savaşmayı tercih ettim çünkü. En güçlü düşmanla! Yaşadığım sürece bitmeyecek ama her daim gücüme güç katacak bir serüven… bir işitme engelli olarak yıllarca konuşmayı uğraştım. Ailem, okulum ve benim uğraşlarımla Türkçenin yanı sıra İngilizceyi de öğrenip ERASMUS Sınavını kazandım. İngiltere’de bir dönem üniversitedeki bölümüm ile ilgili eğitim aldım.

Daha sonra yaşadığım bu büyük serüveni insanlara anlatabilmenin, küçük de olsa bir bilinç yaratabilmenin güzel olacağını düşünmeye başladım. Çünkü bilinmeli, anlaşılmalıydık. Ve Mucize Sen Ol’u yazmaya başladım. 🙂 İnsanlar, bana destek olmaya, yanımda durmaya hatta beni biraz olsun anlamaya başlamıştı. Hayat insanlar için anlaşılmaktan ibaret değil miydi zaten? İnanıyorum bir gün eşcinsellerden utanan bu toplum bir gün onlar hakkında olumlu konuşuyor olacak. Ve son olarak: beni çok etkileyen, hayatta bir şeyleri başarabildiğimi hissettiren yorumlardan birini sizlerle paylaşmak istiyorum.

” Özgür bir birey olmak için engelleri ortadan kaldırmışsın….. Bu ülkeye böyle bir eser bıraktığın için seni ayrıca tebrik ediyorum… idealist ve hayalperest arasındaki farkı bu kitaptan anlayabilirsiniz…. ” Mustafa Kemal Atatürk’ün” bir sözüyle bitirmek istiyorum yorumumu…. ” Fikirler Ölmez”….. Yoluna Işık olacağız Arda…

Umarız her başarın bizlere ışık olur.

Bir Cevap Yazın