Lgbt+ Animeler

1. Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion, NERV adında karanlık bir organizasyonda çalışmak zorunda olan bir grup gencin hikayesini anlatıyor. Amaçları ise Evangelion adındaki biyo-makinelere kılavuzluk ederek ve Angels adındaki canavarımsı yaratıklarla savaşarak Tokyo’nun geleceğini kurtarmak. Varoluşsal bunalım içinde sürüklenirken kendi cinselliğini Kaworu Nagisa adında başka bir karakter ile keşfediyor. Kaworu sadece iki bölümde yer alsa da, Shinji ve Kaworu ilişkisinin serinin fanları üzerinde önemli bir etkisi var.

2. Revolutionary Girl Utena

Lgbt Anime

Revolutionary Girl Utena, Utena Tenjou adında prens olmaya karar veren bir genç kızın hikayesini anlatıyor. Karakterimiz Othori Akademisi’nde Anthy Himemia ile tanışır. Anthy akademiden başka bir öğrenci ile yıpratıcı bir ilişki yaşamaktadır ve Utena onu bu durumdan korumaya çalışır.

3. Sailor Moon (Ay Savaşçısı)

Lgbt Anime

Hepimizin çocukluğundan az biraz haşır neşir olduğunu düşündüğümüz bir anime Sailor Moon. Ama eğer İngilizce dublajlı versiyondan alıntılanmış olarak izlediyseniz, siz de Sailor Uranus (Haruka Tenou) ve Sailor Neptune (Michiru Kaioh) arasındaki lezbiyen ilişkiyi kaçırmış olabilirsiniz. Onlar kesinlikle kuzen değillerdi!

4. Aoi Hana (Sweet Blue Flowers)

Lgbt Anime

Aoi Hana, Manjoume Fumi ve Okudaira Akira adındaki iki lise öğrencisinin hayatları etrafında geçiyor. Fumi bir başarısız lezbiyen ilişkiden diğerine koşarken, Akira hayatına sabit bir kararlılıkla devam etmektedir.

5. Hourou Musuko (Wandering Son)

Lgbt Anime

Hourou Musuko’da hikâye ‘kız olmak isteyen bir erkek’ ve ‘erkek olmak isteyen bir kız’,  Shuichi Nitori ve Yoshino Takatsuki isimli iki öğrencinin etrafında gelişiyor. Seri ergenliğin başında karakterlerin cinsel kimliklerini kabullenmeye çalışmalarını izleyiciye sunuyor.

6. Sasameki Koto (Whispered Words)

Lgbt Anime

Sasameki Koto, Sumika Murasame adında en yakın arkadaşı Ushio Kazama’ya aşık olan bir lise öğrencisi hakkında. Ushio’nun da kadınlara ilgi duymasına rağmen uzun ve atletik Sumika ona açılmaktan korkmaktadır. Çünkü Ushio sadece minik ve tatlı kızlardan hoşlanmaktadır.

7. Ouran High School Host Club

Bu animemizin ana karakteri Haruhi Fujioka adında birinci sınıftaki bir bir lise öğrencisi. Haruhi özel ve prestijli bir okulda burslu okumaktadır. Karakterimiz bir gün Ouran High School Host Club’ı keşfeder, burada yakışıklı erkekler romantik bir şekilde okulun kız öğrencilerini ağırlamaktadır. Bu kulüpteki erkekler Haruhi’yi başta erkek sanmıştır ancak kimliği kadın olduğunu söylemektedir. Animede başka LGBT karakterler de var, mesela Haruhi’nin babası biseksüel bir drag queen’dir.

8. Antique Bakery

Antique Bakery bir fırın işleten 4 erkek hakkında komedi türünde bir animedir. Yusuke Ono, fırının pastacısı açık bir gay’dir. Chikage Kobayakawa isimli garson Ono’dan hoşlanmaktadır. Keisuke Tachibana fırının sahibidir aynı zamanda Ono’nun çekici bulduğu tek kişi olmasına rağmen Ono’ya karşı bir şeyler hissetmeyen tek kişidir.

9.  Attack On Titan

Konusu : Bundan tam 100 sene önce insanlık, nereden geldiği belli olmayan bir tehdit ile; devlerle karşılaşıyorlar. Bir anda dünyada beliren devler sadece insanları yemeye başlıyor. Bu orantısız güç karşısında insanlar sürekli yeniliyor ve insanoğlu hiç olmadığı kadar çaresiz hissediyor. Böylece içlerinde güvenle yaşayabilecekleri bir duvar inşaat ediyorlar. Ana karakterler değiller ama ilişkileri bi harika ..

10. LOVE STAGE

Animemizin konusu 10 yıl sonra İzumi nin erkek olduğunu öğrenmesine rağmen 10 yıldır aşık olduğu insanı bir anda unutamayacağını anlayıp İzumi den vazgeçemeyip İzumi nin sevgisini kazanmaya çalışan Ryouma nın çabalarını ve yaşadıklarını anlatıyor.Tabii bir erkeğe aşık olmayı başta kendi de kabul edemiyor fakat 10 yıldır birine büyük bir aşk beslediğinizi düşünürsek doğal olarak çok da kolay unutamasanız gerek…

11. NOIR

İki kadın suikastçının hayatını anlatıyor.Bu iki kadının arasında ki çekimi çok yansıtmamış olsalarda güzel bir anime.

12. NO. 6

Altı Numara da yaşayan Shion bir elittir. 12. yaş gününün akşam saatlerinde kaçak olan Nezumi adında ki çocuğun gizlice odasında kalmasına izin verir. Nezumi Shion’un hayatının değişmesine sebep olacaktır.

Bir Cevap Yazın