Güvenli Mekan Güvenli Renkler Projesi : Eskişehir

Bu işaret senin için “güven” demek!

Merhaba Canım, seninle “Güvenli Mekan Güvenli Renkler” projemizi başarı ile sonlandırdığımızı paylaşmak istiyoruz. Şubat ayında, TOG, TOY Gençlik Derneği ve Gençbank Eskişehir’in katkısı ile başlayan fikri ve yürütücüğünü Anadolu LGBTİ+’nın üstlendiği projemiz nisan ayı itibari ile başarılı bir şekilde bitmiştir.

Peki Güvenli Mekan Güvenli Mekan Projesi nedir? Bu kapsamda Anadolu Lgbt+ neler yaptı?

Proje kapsamında; sizler için Eskişehir’de on bir (11) tane mekan seçtik. Bu mekanlara LGBTİ+’lar için güvenli mekan statüsü olabilmesi için “LGBTİ+ dostu mekan protokolünü imzalattık.” Protokolde geçen maddeler gereğince mekan sahiplerine ve çalışanlarına LGBTİ+ 101 eğitimleri verildi. (Yaz boyunca mekanların eğitimleri devam edecek.) Mekanlar verdikleri taahhüt kapsamında; “güvenli alan” stickerı ile etiketlendi ve güvenli mekan sertifikasına sahip oldu.

Ayrıca Anadolu LGBTİ+’nın tanıtıcı yazısının, projenin tanıtıcı yazısının, bütün mekanların adreslerinin ve iletişim bilgilerinin bulunduğu bir broşür hazırlandı. Broşürü Gençlik Merkezlerinden veya denk geldiğin güvenli mekanlardan temin edebilirsin. (Teknolojiyi de unutmadık tabi broşürdeki QR kodunu okutup bütün güvenli mekanları içeren haritayı telefonuna kaydedebilirsin.)

Bir Cevap Yazın