Eşcinsellerin Ziyaret Edebileceği En Güvenli Ülkeler

Dünyadaki lezbiyen, eşcinsel, biseksüel ve transseksüel (LGBT) gezginlere yönelik tutumlar,bir çok ülkede çok farklı olabilir. Ancak, iyi hazırlanırsanız ve gitmeden önce gideceğiniz yeri araştırırsanız sorun yaşamayacaksınız.

1. NORVEÇ

Herkese eşit haklar veren ülkeler arasında Norveç ilk sırada yer alıyor. Doğa etkinlikleri ön planda, eğer barlar ve kültürel etkinlikler arıyorsanız çoğu Oslo , Bergen ve Trondheim gibi büyük şehirlerde bulunur .

2. PORTEKİZ

2010’da Portekiz, eşcinsel evliliği yasallaştırarak altıncı Avrupa ülkesi oldu. LGBT’lere karşı birkaç önyargı vakası olmasına rağmen, Lisboa , Porto ve Faro , Lagos , Albufeira ve Tavira gibi ana turistik Algarve kentlerinde, gay barları,  gece kulüpleri ve plajlarıyla dinamik bir eşcinsel sahnesi var.

3. BELÇİKA

Brüksel, Belçika’nın LGBT başkentidir. Tüm ana mekânlar, şehir merkezinde, belediye binasının hemen arkasında bulunmaktadır. Eşcinsel evlilik ve evlat edinme Belçika’da yasal. Bu, eşcinsellerin neden Brüksel’de yaşamayı sevdiklerini açıklıyor. Şehirdeki LGBT kurumlarını  bulmak kolaydır, çünkü gökkuşağı etiketini kullanıyorlar.

4. İNGİLTERE

Dünyanın en misafirperver ülkelerinden biridir. Her yıl on iki tane çeşit çeşit festivallere ev sahipliği yapar. Yüzlerce queer pub’a ve eşcinsel dostu otellere kadar mekanlar bulabilirsiniz.

5. FİNLANDİYA

Hiç bir ayrımcılık yaşamayacağınız bir ülke Finlandiya. Eğer buradaysanız LGBT+ insanlarını ağırlayan şirketlere göz atabilirsiniz.

6. FRANSA

Fransa. Avrupa’nın en büyük ülkesi dağlardan plajlara, muhteşem şehirlerden ve canlı eşcinsel kültürden her şeye sahiptir. İncelemeniz için size muhteşem bir site bırakıyorum.

7. KANADA

Kanada, LGBT topluluğunu uzun süredir destekledi ve 2005’te, aynı cinsiyetten evliliği ülke çapında yasallaştırarak dördüncü ülke oldu. Dünyanın en büyük ve en ünlü LGBT etkinliklerinin bazılarının ülkede her yıl gerçekleşmesi sürpriz olmamalı.

8. İSPANYA

Ibıza Gay Beach Clup

Kırsal alanlarda, eşcinseller oldukça düşük bir profil tutmaktadır, ancak şehirlerde oldukça açıktır. Madrid, Barselona, ​​Sitges, Torremolinos ve Ibiza’nın eşcinsel mekanları oldukça fazladır. 

9. İSVEÇ

İsveç, hem Stockholm’de hem de Göteborg’da üç yılda üç kez Europride ev sahipliği yaptı. Ülkenin neresinde olursanız olun, nereden geldiğiniz, sevdiğiniz veya ilgi alanlarınız ne olursa olsun sizi gerçekten karşılayan bir yer. 

10. MALTA

Küçük bir ada devleti olan Malta, eşcinsel gezginler için harika bir Akdeniz destinasyonudur. Eşcinsel kulüplerinin popüler zinciri AXM, burada canlı Saint Julian’s beldesinde bir bayilik sahibidir. Burada çoğu eşcinsel mekanı bulacaksınız.

11. YENİ ZELANDA

Yeni Zelanda’daki eşcinsel turizmi, diğer bazı gelişmiş ülkelerdeki kadar yüksek bir profil değil, ancak  Auckland ve Wellington’da Lgbt toplulukları öne çıkıyor. Ayrıca eşcinsel çiftlerin evlat edinmesi 2013’te yasallaştırılmış

12. HOLLANDA

Hollanda, 2001’de evliliği yasallaştıran ilk ülke oldu. Hollanda’da yaşarken ve seyahat ederken her zaman güvenli hissedebilirsiniz. Fakat hala bazı kesimlerde ayrımcılığa maruz kalabilirsiniz. Kurt ıslığı dışında, size şiddet içeren bir şey olmaz.

13. DANİMARKA

Eğer Danimarka’ya yolunuz düşerse Kopenhag şehrinin en LGBT+ dostu şehri olduğunu unutmayın. Hemen hemen her otelin LGBTQ dostu olduğu söyleyebiliriz.

14. GÜNEY AFRİKA

Güney Afrika’nın anayasası dünyada cinsel yönelim temelinde ayrımcılığı açıkça yasaklayan az sayıdaki ülkeden biri. Ancak anayasanın serbestliğine rağmen, toplumun muhafazakar kesimleri kabullenme yönünde değişmeye başlaması biraz zaman alacak gibi.. Güney Afrikanın Seyahat Rehberi

15. İRLANDA

İrlanda, 2015 yılında eşcinsel evliliğe izin verdi. İrlanda’da seyahat etmek genellikle problemsizdir, cinsel yöneliminiz veya kimliğiniz ne olursa olsun sokaklarında güvende yürüyebilirsiniz.

16. AVUSTRALYA

Avustralya’da birinci sınıf plajlardan ve bozulmamış doğadan sofistike bir yiyecek ve içecek sahnesine ve hareketli büyük şehirlere kadar pek çok seçenek bulabilirsiniz. LGBT+ gezginleri sıcak bir karşılamadan emin olabilir.

17. URUGUAY

Uruguay, Latin Amerika’daki en LGBT dostu ülke olarak kabul edilir. 2008’de eşcinsel sendikaları tanıyan ilk Latin Amerika ülkesi oldu ve 2013’te eşcinsel evlilik yasallaştırıldı. Ülke genelinde LGBT dostu işletmeler listesine göz atmanızı tavsiye ediyorum.

18. İZLANDA

Kuzey ışıklarını görmek istiyorsan buraya gelmelisin. Eşcinsel haklarını koruyan ayrımcılığa karşı bir ülke.

19. KOLOMBİYA

Kolombiya, Güney Amerika’daki en popüler yerlerden biri ve başkenti de sürekli büyüyen bir eşcinsel sahneye ev sahipliği yapıyor.

20. AVUSTURYA

Avusturya  çarpıcı Alp manzarası ve dünyaca ünlü müzik mirasına sahip bir kara ülkesidir. Viyana , Salzburg ve İnnsbruck’taki eşcinsel topluluğu daha fazladır. . Rehbere göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın