Eşcinsel Arkadaşlık Uygulamaları

Modern dünyada bizim gibi lgbt ailesinden olan bireyleri bulmak , dışarıda bir yerlerde karşılaşıp tanışmaktan daha kolay ve hızlı. Tabi bu uygulamaları doğru kullanmak çok önemli. Karşımızdaki insanı tanımadan neler yaptığını, gerçek kişi olup olmadığını bilmeden kısaca güvenmeden buluşmayın. Eşcinsel arkadaşlık uygulamalarından bazıları..

1. Grindr

Grindr, ağırlığı gey, biseksüel, bi-meraklı kullanıcılardan oluşan eşcinsellere yönelik Joel Simkhai’yi tarafından yaratılan uygulama 2009’dan bu yana aktiftir.

Uygulama aranılan yönelime göre fotoğraf, müzik paylaşma ve sohbet yapma olanağını sağlar.

2. Scruff

Eşcinsel, biseksüel ve trans kadınlar için uluslararası bir sosyal uygulamadır.

Uygulama, kullanıcıların profilleri ve fotoğrafları yüklemelerine ve konumlarına ve paylaşılan ilgi alanlarına göre diğer üyeleri aramalarına izin verir.

3. Taimi

Eşcinsel, queer ve bi insanlar için yeni ortaklar bulmak, kolayca arkadaş edinmek ve yaşamlarının en parlak anlarını paylaşmak için güvenli ve etkileşimli bir platform. 

Uygulamada görüntülü sohbet, grup oluşturmak, beğendiğiniz kişilerle eşleşme ve  hikaye oluşturup  arkadaşlarınızla paylaşma özelliği bulunuyor.

4. Hornet

Çoğumuz biliyoruz Türkiye’de  fazla kullanıcı sayısı olan gayler için popüler bir uygulama. 

Uygulamada, beğen konuş ve buluş.

5. Wapa

Ülkemizde de popüler olmaya başlamış bir uygulama. 

Uygulama, size en yakın olan kadınları gösteriyor ve mesajlaşmaya başlayıp hemen buluşabilirsiniz.

6. Shuggr

Bizde popüler olmasa da ülke dışındaki erkeklerle sohbet edebilirsiniz ama uygulama çevrendeki erkeklerle buluşmana olanak sağlayan sosyal bir eşcinsel ağıdır. 

7. Romeo

PlanetRomeo, ağırlığı gey ve biseksüel kullanıcılardan oluşan eşcinsellere yönelik merkezi Amsterdam’da bulunan sanal arkadaşlık, partner ve gey eskort sosyal ağı.

8. Feeld 

Her cinsiyete ve cinsel kimliğe açık bir buluşma uygulamasıdır. Uygulama üyelerine 20’den fazla cinsiyet sunuyor ve aralarından seçim yapabileceğiniz cinsel kimlik seçeneklerinin yanı sıra,  çiftler veya çiftler için bir partnerle eşleştirme yeteneği de var.

Aslında bu uygulamayı buraya koymamın sebebi çiftler için. Özellikle lezbiyen sosyal ağlarında üçüncüyü arayan çok fazla ve bu bizi rahatsız ediyor. Lütfen bu uygulamayı indirin Türkiye de popüler olsun. Tabi her ne kadar aldatma ve sapkınlık olarak görsem de kişinin tercihidir bu.

9. Tinder

Ooo bunu zaten bilmeyen yok. Heteroseksüellerin bol olduğu ama eşcinsellerinde aralarına serpildiği bir uygulama.

Uygulamada karşılıklı beğenmeyle konuşabiliyorsunuz ve en iyi özelliğide bu.

10. Connected2.me

Anonim olarak mesajlaşlaşma uygulaması. Burada olma sebebi ise tanıdığınız kişilere soramadığınız her ne varsa, sizi bilmesine gerek kalmadan sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın