Ayrıştıran değil Bütünleştiren ol Sen Din Adamısın Ali Erbaş

DİYANET İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, cuma hutbesinde  “Fıtratın kodlarıyla oynamak, yaradılıştan gelen özellikleri değiştirmeye çalışmak sünnetullaha aykırıdır. Cinsiyete müdahale eden ve cinsiyetsizliğe davet eden çabalar sadece bireyin değil, bütün bir neslin felaketini hazırlar.” diye konuştu.

Hutbesinde  şunları söyledi:

“Neslimizi muhafaza etmek ve geleceğimize sahip çıkmak, mümin bir kul olarak hepimizin vazifesidir. Nesil güvenliği, en az can ve mal güvenliğimiz kadar değerlidir ve dokunulmazdır. İffet ve haysiyetimiz, helal dairesinde yaşama gayretimiz mukaddestir. Hem kadının, hem de erkeğin iffetini, saygınlığını ve haklarını korumaya yardım eden en değerli kurum ailedir. Aile hayatı, aramızda güven ve huzur bağları örer. Aileyi yok sayan ve aile yapısını bozan her türlü düşünce ve davranış, aslında toplumsal bağları hedef almaktadır. Bir toplumun geleceğine umutla bakabilmesi için, öncelikle evlenme çağına gelmiş genç kuşaklar, bir yuva kurarak meşru birlikteliklere özendirilmelidir. Zira aile, dünden bugüne insanoğlunun neslini sağlıklı bir biçimde devam ettirebilmesi ve medenî bir hayat sürdürebilmesi için bahşedilmiş en eski ve en köklü ocak, en muhkem kaledir.Irkımızı, rengimizi ve ömrümüzü olduğu gibi cinsiyetimizi de Yüce Yaradan belirlemiştir. Cinsiyet seçimini kişisel bir özgürlük alanı gibi göstererek ilahi iradeyi yok saymak, haddi aşma ve kulluktan sapmadır. Tarih boyunca bütün inançlar, bu tür anlayışları şiddetle reddetmiş ve lanetlemiştir” dedi.

Ali Erbaş, hutbenin ardından cuma namazını kıldırdı.

Eşcinseller sapkın inançlara sahip olan bireyler değillerdir. Aile kavramını oluştaramamızın tek sebebi sizin gibi zihniyetlerle zorunlu olarak aynı hayatı paylaşıyor olmamızla alakalı. 

Sorgulamadan bir şeyleri kabul etmek dünyaya geliş amaçlarımızdan biri olamaz. Evet elbette ten rengimizi, ailemizi, göz rengimizi vs.. değiştirebilmemiz mümkün değil ama cinsiyet kavramı çok farklı. Siz hiç düşündünüz mü kadın bedeninde erkek gibi hissetmek ne demek? Erkek bedeninde kadın gibi hissetmek ne demek ? Bu hissedişler hareketlerinize yansıdığında çevrenizin baskısı, bakışı, hareketleri bizleri en dibe vuran hatta öldüren hisler oluşu canınızı acıttı mı? 

Hayatınızda bir kere olsun eşcinsel olmak nasıl bir şey diye düşündünüz mü?

Bu bir seçim olsaydı sizin bu söylemlerinizle yarattığınız  hayatı kimse seçmezdi..

Bir Cevap Yazın